posted by system || 2027 views || tracked by 2 users: [display]

USOS 2017 : ULUSLARARASI SOSYAL BİLİMLER KONGRESİ

FacebookTwitterLinkedInGoogle

Link: http://www.usoskongre.net/
 
When Sep 18, 2017 - Sep 24, 2017
Where Endülüs-İspanya
Submission Deadline Oct 21, 2017
 

Call For Papers

Kongre Çağrısı

Değerli Araştırmacılar,

18-24 Eylül 2017 tarihlerinde Granada’da El-Hamra sarayının yanında Turkish Studies-İspanya-Malaga Üniversitesi işbirliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Sosyal Bilimler Sempozyumu'nda sizleri İspanya’nın en önemli şehirlerini kapsayan Endülüs merkezli olarak ağırlamaktan onur duyacağız.

ENDÜLÜS’Ü GÖRMEYEN SOSYAL BİLİMCİ YARI KÖR BAKAR, sözünden hareketle, sempozyum 3 gün bildiri sunumu ve 3 gün bilimsel-kültürel gözlem-gezi şeklinde planlanmıştır. Endülüs medeniyeti Batı aydınlanmasını tetiklediği gibi, Doğu medeniyeti üzerinde de derin izler bırakmıştır. Bu sebeple Endülüs medeniyetinin izleri takip edilecek, bize bıraktığı miras elden geldiğince ayrıntılı gezilmeye çalışılacaktır. Sempozyumda temel ve uygulamalı çalışmalarını paylaşmak üzere sosyal bilimler çatısı altına giren bütün alanlar davetlidir. Sempozyumda herhangi bir konu sınırlaması yoktur. Bütün sosyal bilimciler kendi özel alanlarıyla ilgili bildiri sunabilirler. Bildiriler, ERIC indeksli dergide veya tercihen uluslararası indeksli dergilerde yayımlanacaktır.

Bildiri özeti gönderimi için son tarih, 21 Temmuz 2017’dir. Sempozyum dili Türkçe, İngilizce, Arapça, Farsça ve İspanyolca’dır. Bildiri özetleri bu dillerde hazırlanabilir. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi, gönderilen bütün bildirilerin (özet/tam metin) çift kör hakem süreciyle değerlendirildiği uluslararası hakem ve danışma kurulu bulunan, uluslararası hakemli bir kongredir. Kongrede sunulmak üzere kabul edilen bütün bildirilerin (sözlü, poster, uzaktan sunum vb.) akademik ve bilimsel nitelikte olması beklenmektedir.Sempozyuma ilişkin detaylı bilgiler, yazım kuralları, önemli tarihler, kayıt ve özet gönderimi için www.usoskongre.net adresini ziyaret edebilirsiniz. Kongreyle ilgili her türlü görüş, öneri ve taleplerinizi kongre düzenleme ekibine usoskongre@gmail.com adresinden iletebilirsiniz.Endülüs’te buluşmak dileğiyle!

Sempozyum Düzenleme KuruluUSOS 2017 ÖDÜLLERİKONGREYE GÖNDERİLEN TAM METİN BİLDİRİLER ARASINDAN "EN İYİ BİLDİRİ" ÖDÜLLERİ VERİLECEKTİR. ÖDÜLLER, AKADEMİK TEŞVİK ÖDENEĞİ YÖNETMELİĞİNİN FAALİYET VE PUAN TABLOSUNUN 9. MADDESİ GEREĞİ "ULUSLARARASI BİLİM VE SANAT ÖDÜLLERİ" KAPSAMINDA DEĞERLENDİRİLECEKTİR. EN İYİ BİLDİRİ ÖDÜLLERİ HER ALANDA AYRI AYRI DEĞERLENDİRİLECEKTİR. ÖDÜLLER KÖR HAKEM SİSTEMİNE GÖRE BELİRLENECEKTİR.GÖNDERİLEN BİLDİRİLER; BİLDİRİ ÖZET KİTABI, TAM METİN KİTABI (PROCEEDİNGS) VE ULUSLARARASI BİR DERGİDE ÖZEL SAYI OLARAK YAYINLANACAKTIR.

* Yılın araştırmacısı ödülü

(Şartları: Kongre katılımcısı olmak, 40 yaş ve sonrasında olmak, CV ile başvurmak)

* Yılın genç araştırmacısı ödülü

(Şartları: Kongre katılımcısı olmak, 40 yaş altı olmak, CV ile başvurmak)

* Yılın özel ödülü

(Proffered papers/Kısa konuşmalar için)

* Sözel bildiri ödülü

(Birincilik, İkincilik, Üçüncülük)

* Poster ödülü

(Birincilik, İkincilik, Üçüncülük)

- Tüm ödüller kongre sırasında düzenlenecek ödül töreninde ilgililere takdim edilecektir.

- Ödül törenine katılmayanlar hakkından feragat etmiş sayılır.